Ludmi Gamma Zaplecza 786.jpg

Jakich metod kierowania ludźmi używa się na produkcji?

Kierowanie ludźmi, zespołem ludzkim to naprawdę bardzo ważna sprawa. Dzisiaj jednak zaczyna się powoli podchodzić do tego zagadnienia zupełnie inaczej niż to było dawniej. Obecnie bowiem nawet do zakładów produkcyjnych wchodzi pełną parą zarządzanie zwinne, czyli agile. Charakteryzuje się ono bardzo ciekawym podziałem ról w jednej z metodologii i w zasadzie to naprawdę odnosi sie w ten sposób coraz większe sukcesy.

Jakie metody kierowania ludźmi stosowane są na produkcji?

Otż zauważono, że w zasadzie klasyczne zarządzanie ludźmi naprawdę niewiele pomaga komukolwiek. Wówczas, kiedy jest tylko jeden kierownik i rzesza pracowników, nagle nikt za bardzo nie wie, co ma robić i cała jego praca wygląda znacznie gorzej. Stwierdzono, że w zasadzie niegdysiejszy podział na mistrza i czeladników wcale nie był taki nierozsądny i może się świetnie sprawdzić także w fabryce.

W tym momencie trzeba właśnie powiedzieć o scrum – jest to jedna z metodologii agile. Charakteryzuje się on właśnie wspomnianym wyżej dość oryginalnym zespołem. W każdym zespole bowiem jest scrum master, scrum developer oraz produkt owner.

Ten ostarni zasadniczo zajmuje się klientami i wszystkim, co jest związane z ogólną organizacją pracy oraz produktem,. często jego zadania przejmuje lider produkcji albo kierownik zakładu. Z kolei scrum master to osoba doskonale znająca się na danej pracy, mająca doświadczenie, taka, która jest szanowana przez innych pracowników. Scrum developer zaś to w zasadzie pracownik, tyle że naprawdę dość mocno ceniony. Warto w tym momencie zaznaczyć, że scrum master to właśnie taki brygadzista dzisiaj.

Zapoznaj się z innymi artykułami: https://www.mycityhr.pl

Ma on za zadanie maksymalnie wykorzystać potencjał swoich pracowników, wiedzieć, jakie mają talenty łagodzić spory, traktować ich z jednej strony jak partnerów w pracy, z drugiej zaś jednak trochę montorować.

Jak zatem widać, takie zarządzanie nie jest proste, dlatego konieczne są bardzo takie kursy, jak szkolenie dla brygadzistów, szkolenia dla mistrzów, szkolenia scrum, agile pm foundation, szkolenia agile.